546385_C8W6MtS3

به گزارش پایگاهمقاومت شهدای كوهانی، امامعلی عبدالملکی فرماندار نهاوند در نخستین كارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان نهاوند گفت: این شهرستان رتبه نخست بیكاری در استان را دارد.

وی با بیان اینکه دغدغه‌اش اشتغال است گفت: برای حل مشكلات واحدهای تولیدی غیرفعال، خواستار همكاری بانك‌های عامل با مشكلات سرمایه‌گذاری و استمهال سرمایه (مهلت پرداخت بدهی) شد، اما متأسفانه پس از گذشت 3 ماه از برداشتن گام‌هایی برای رونق چرخه اقتصاد و تولید اینك تنها 4 واحد از این واحدهای تولیدی به چرخه اقتصاد برگشته است و كماكان مشكل 19 واحد به قوت خود باقی است.

امامعلی عبدالملكی در این كارگروه كه با 4 دستور كار شناسایی سرمایه‌گذاران توانمند، توزیع اعتبارات و دستگاه‌ها توسط مدیران بانك‌ها، ثبت اشتغال‌های ایجاد شده توسط بانك‌ها و تشكیل دوره‌ای (2 هفته یكبار) برگزار شد، گفت: مرجع اصلی ایجاد اشتغال و رفع مشكل بیكاری در شهرستان كارگروه اشتغال است.

وی اظهار داشت: متأسفانه با تعطیل و غیرفعال بودن 75 درصد واحدهای تولیدی و اینكه 95 درصد واحدهای تولیدی زیر ظرفیت رسمی تولید دارند، نرخ اول بیكاری در استان را دارد و این نشان می‌دهد اشتغال در شهرستان نهاوند فلج و مشكل جدی  دارد؛ از این‌رو باید برای فعال كردن واحدهای نیمه‌تعطیل و تعطیل تدابیر اساسی بیندیشیم.

وی با بیان اینكه اصل اقتصاد در شهرستان نهاوند باید در شهرك صنعتی خود را نشان دهد، اظهار داشت: متأسفانه مخفی‌كاری مسئولان اشتغال شهرستان را فلج كرده است.

فرماندار نهاوند گفت: شهرك صنعتی شهرستان 29 واحد تولید دارد كه 16 واحد این واحدها تعطیل است و واحدهای فعال نیز بین 10 تا 50 درصد ظرفیت خود تولید دارند كه اگر قرار است به تحقق شعار سال كمك كنیم، باید با هم‌اندیشی و همكاری سعی در رفع مشكل واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران داشته باشیم؛ این در حالی است كه تاكنون با آمارهای غلط و مخفی‌كاری مسئولان در خصوص فعال بودن و غیرفعال بودن واحدهای تولیدی، اشتغال در شهرستان فلج شده است.

عبدالملكی در ادامه از اعلام آمادگی و همكاری مؤسسه بنیاد بركت با واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران شهرستان نهاوند خبر داد و افزود: این ستاد اجرایی كه به فرمان امام‌خمینی(ره) تشكیل شده است، با تزریق سرمایه به شركت‌های نیمه‌فعال و غیرفعال مناطق محروم آنها را فعال و در 49 درصد سهام واحدهای تولیدی شریك می‌شود كه خوشبختانه در این زمینه با واحدهای تولیدی نهاوند اعلام آمادگی كرده است و مسئولان مربوطه با این مؤسسه ارتباط برقرار كنند و با فراخواندن سرمایه‌گذاران بنیاد بركت برای مشاركت با واحدهای تولیدی نیمه‌فعال سعی در رفع مشكلات واحدهای تولیدی كنند.